Realizatorami kampanii, czyli jej ambasadorami były osoby, którym bliska jest idea pomagania dzieciom. Działania ambasadorów, jako animatorów w swoim środowisku lokalnym dają szansę na uruchomienie lokalnych rozwiązań mających na celu zmniejszenie zjawiska krzywdzenia i zaniedbywania dzieci w danej gminie. Zadaniem ambasadora było przeprowadzenie debaty w środowisku lokalnym i w związku z tym:
- opracowanie lokalnej informacji dotyczącej zjawiska krzywdzenia dzieci oraz istniejących placówek udzielający pomocy dzieciom,
- przygotowanie organizacyjne i poprowadzenie debaty,
- kontakt z lokalnymi mediami,
- podsumowanie wyników debaty i nadesłanie ich do biura kampanii.
Należy zwrócić uwagę, że organizatorzy w ramach przygotowań do realizacji debat zapewnili ambasadorom udział w bezpłatnym szkoleniu na temat zjawiska przemocy wobec dzieci i prowadzenia debat, materiały niezbędne do przeprowadzenia debaty (film, publikacje, ulotki), wsparcie merytoryczne, konsultacje, dostęp do baz danych, rekomendacje dla władz lokalnych zachęcające do udzielania wsparcia i współpracy. Te wszystkie elementy sprawiły, że kampania została przeprowadzona sprawnie i profesjonalnie dając wymierne efekty.